O projekcie
Projekt „PROFESJONALNE KADRY PODLASIA – wsparcie rozwoju kwalifikacji mieszkańców subregionu białostockiego”
Projekt realizowany jest przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Białymstoku (Lider Projektu) oraz Instytut ADN sp. z o.o. sp. k (Partner Projektu).
#FunduszeEuropejskie
Szczegóły projektu
Numer projektu: FEPD.07.04-IP.01-0002/23
Program: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027
Priorytet: VII Fundusze na rzecz zatrudnienia i kształcenia osób dorosłych
Działanie: 7.4 Wspieranie uczenia się przez całe życie
Czas trwania projektu
DATA ROZPOCZĘCIA PROJEKTU: 01.07.2024 r.
DATA ZAKOŃCZENIA PROJEKTU: 30.06.2027 r.
CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU
27 309 480 zł
WYSOKOŚĆ WKŁADU Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH
23 213 058 zł
Cel projektu
Głównym celem projektu jest objęcie usługami rozwojowymi 3100 osób dorosłych zamieszkujących subregion białostocki województwa podlaskiego, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podniesieniem umiejętności lub nabyciem kwalifikacji/kompetencji.
Subregion białostocki obejmuje: m. Białystok oraz powiat białostocki
Z projektu skorzysta 3100 mieszkańców subregionu białostockiego. Bądź jednym z nich!
Główne zadania realizowane w ramach projektu
Wsparcie dodatkowe
W ramach projektu Uczestnicy mogą otrzymać wsparcie dodatkowe, świadczone przez doradców zawodowych, obejmujące m.in.: zbudowanie motywacji do rozwoju umiejętności lub nabycia kwalifikacji, a w tym kompetencji, wsparcie w analizie potrzeb rozwojowych, wsparcie w wyborze odpowiednich usług rozwojowych w BUR, identyfikację nabytych umiejętności/kompetencji oraz wsparcie w ich walidacji i certyfikacji.
Realizacja usług rozwojowych
W ramach projektu Uczestnicy wezmą udział w usługach rozwojowych w celu podniesienia swoich umiejętności lub nabycia kwalifikacji/kompetencji. Przyznany bon szkoleniowy na realizację usługi rozwojowej stanowić będzie co do zasady 90% wartości usługi rozwojowej. W przypadku wyboru Usługi Rozwojowej prowadzącej do nabycia kwalifikacji, o których mowa w art. 2 pkt 8 ustawy z 22.12.2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, zarejestrowanych w Rejestrze Kwalifikacji oraz posiadający nadany kod kwalifikacji zastosowane zostaną preferencyjne warunki dofinansowania – bon szkoleniowy będzie stanowił 95% wartości takiej usługi rozwojowej.
Grupa docelowa
Grupę docelową będą stanowiły osoby dorosłe, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podniesieniem swoich umiejętności lub nabyciem kwalifikacji, w tym kompetencji. Jedną z grup priorytetowych stanowią pracownicy opieki długoterminowej, a także obywatele Ukrainy, którzy znaleźli zatrudnienie w województwie podlaskim po opuszczeniu ojczyzny w związku z wybuchem konfliktu zbrojnego.
Główne rezultaty
Liczba osób zamieszkujących subregion białostocki, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podniesieniem swoich umiejętności lub nabyciem kompetencji/kwalifikacji i wezmą udział w usługach rozwojowych: 3100, w tym:
2418 osób, które uzyskają kwalifikacje po opuszczeniu projektu
1151 osób, które uzyskają kwalifikacje formalne potwierdzone przez instytucję uprawnioną do certyfikowania
94 pracowników opieki długoterminowej
62 obywateli Ukrainy, którzy znaleźli zatrudnienie w województwie podlaskim po opuszczeniu ojczyzny w związku z wybuchem w Ukrainie konfliktu zbrojnego
156 osób o niskich kwalifikacjach
621 osób w wieku 50 lat i więcej
621 kobiet biernych zawodowo
Biura projektu
Główne Biuro Projektu
Izba Przemysłowo-Handlowa,
ul. Antoniukowska 7, Białystok
Punkt Kontaktowy Partnera Projektu:
ul. Kilińskiego 17, Białystok